Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

Godło

Nauka

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

O Festiwalu

Akademia Pomorska w Słupsku zaprasza na

II edycję Pomorskiego Festiwalu Nauki, 

który  odbędzie się 24 i 25 maja 2018  r.  

Celem Festiwalu jest przybliżenie mieszkańcom regionu tematyki prowadzonych na Pomorzu badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania.

W tym roku studenci i pracownicy Akademii Pomorskiej przygotują dla mieszkańców Słupska i okolic program festiwalowy bogaty w wydarzenia dostosowane do różnego wieku i zainteresowań odbiorców.

W czwartek 24 maja odbędą się liczne wykłady, pokazy i warsztaty laboratoryjne w poszczególnych Instytutach i Katedrach Akademii Pomorskiej. Przed Urzędem Miasta studenci oraz wykładowcy stworzą po raz kolejny fantazyjne portrety przechodniów w ramach „Międzynarodowej firmy a’la Witkacy”, w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie przeprowadzone zostaną warsztaty z rozpoznawania roślin zielarskich, a na ulicach Słupska odbędzie się gra terenowa.

W dniu 25 maja planowany jest Piknik naukowy na placu przed budynkiem AP przy ul. Boh. Westerplatte 64. Dla uczestników pikniku szykujemy liczne atrakcje, m.in. pokazy i eksperymenty z dziedziny fizyki, chemii, robotyki i biologii, warsztaty z tworzenia rysunków matematycznych i origami, wystawa owadów, mobilne planetarium.  Nie zabraknie również pokazu sprzętu i pojazdów służb mundurowych oraz pokazu udzielania pomocy medycznej podczas symulowanego wypadku drogowego. W gmachu AP odbędzie się finał konkursu Festiwalu Polskiej Piosenki "Swego nie znacie".

Udział w festiwalu jest bezpłatny, ale uczestnictwo w niektórych imprezach będzie wymagało wcześniejszej rejestracji ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

 Harmonogram wydarzeń wraz ze szczegółami dotyczącymi zapisów zostanie umieszczony na stronie w późniejszym terminie.

Koordynatorzy II Pomorskiego Festiwalu Nauki

Partnerzy

 

 

 

 

 

Patronat medialny  

Znajdziesz nas tutaj