Stypendium dla młodych naukowców na Uniwersytecie Torontońskim

Polonistyka na Wydziale Języków i Literatur Słowiańskich na Uniwersytecie Torontońskim ogłasza nabór wniosków na krótkoterminowy staż naukowy.

Uniwersytet swoją ofertę kieruje  do młodych naukowców zainteresowanych prowadzeniem badań w Ameryce Północnej. Komisja stypendialna weźmie pod uwagę przede wszystkim założenia projektów badawczych, które kandydaci chcieliby zrealizować na tutejszym uniwersytecie, a także ich kompatybilność z działalnością Programu Języka Polskiego i Literatury Polskiej na Uniwersytecie Torontońskim.

Kandydaci mogą składać wnioski na pobyt 6-, 12- lub 24-tygodniowy. Pobyt może odbyć się w terminach od połowy września do połowy maja. Stypendium pokrywa koszty podróży w obie strony, koszty utrzymania, opłaty uniwersyteckie, w tym ubezpieczenie zdrowotne. Wysokość stypendium zależeć będzie od długości pobytu.

Kandydaci proszeni są o przesłanie wniosków do 16 marca 2020 r.

Szczegóły oferty w załączeniu: