Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki
Wybory
2020
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło

Nauka

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Nabory wniosków w konkursach Beethoven Classic i Beethoven Life

Nabory wniosków w konkursach Beethoven Classic i Beethoven Life

Do 17 grudnia 2018 r. trwa nabór wniosków w ramach konkursów na polsko-niemieckie projekty badawcze Beethoven Classic i Beethoven Life. W ramach konkursów możliwe jest pozyskanie środków  na projekty badawcze, realizowane przez zespoły polsko-niemieckie. Budżet obu konkursów wynosi 50 mln zł.

Po sukcesach dwóch poprzednich edycji konkursu BEETHOVEN rusza kolejna – pod nową nazwą, lecz na tych samych warunkach. W ramach konkursu BEETHOVEN CLASSIC 3 na polsko-niemieckie projekty badawcze będzie można składać wnioski w naukach humanistycznych, społecznych i o sztuce oraz w wybranych dyscyplinach nauk ścisłych i technicznych. Budżet konkursu, organizowanego wspólnie z Niemiecką Wspólnotą Badawczą (Deutsche Forschungsgemeinschaft, DFG), wynosi 30 mln zł.

Nowością w ofercie konkursowej jest BEETHOVEN LIFE, będący uzupełnieniem konkursu BEETHOVEN CLASSIC. Skierowany jest do naukowców prowadzących badania w zakresie nauk o życiu. Będzie to pierwszy konkurs przeprowadzany przez Centrum w oparciu o procedurę agencji wiodącej (Lead Agency Procedure). W pierwszej edycji rolę agencji wiodącej pełnić będzie DFG. W związku z tym wnioski będą oceniane merytorycznie wyłącznie przez niemiecką agencję, a do NCN będą składane wnioski krajowe na finansowanie polskich części projektów badawczych. W konkursie BEETHOVEN LIFE do rozdysponowania jest 20 mln zł.

Więcej informacji na stronie: 

https://ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/beethoven_classic3

https://ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/beethoven_life1

Znajdziesz nas tutaj