Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło

Kalendarz wydarzeń

Zaproszenie - VII Krajowa Konferencja Arachnologiczna

Zaproszenie - VII Krajowa Konferencja Arachnologiczna

VII Krajowa Konferencja Arachnologiczna została przeniesiona na 17-19 września 2021 r. Warsztaty arachnologiczne zostaną również przesunięte na inny termin (najprawdopodobniej będzie to 15-16 września 2021 r.).

17 września w ramach wydarzenia zostaną zorganizowane warsztaty z metod zbioru i oznaczania pająków.

Instytut Biologii i Nauk o Ziemi zaprasza wszystkich zainteresowanych na VII Krajową Konferencję Arachnologiczną. Konferencja odbędzie się w Słupsku, w dniach 18-20 września 2020 roku. Dzień wcześniej, jak wspomniano powyżej, 17 września zostaną zorganizowane warsztaty z metod zbioru i oznaczania pająków.

     Konferencja jest kolejnym z serii podobnych spotkań organizowanych corocznie, za każdym razem przez inny ośrodek naukowy, i skupiających polskich badaczy różnych grup pajęczaków. Częstymi gośćmi są również arachnolodzy z Rosji i Białorusi. Prezentowane wyniki badań należą do różnych dziedzin - od faunistyki i taksonomii, po fizjologię i biologię rozwoju pajęczaków.

      Warsztaty arachnologiczne są otwarte dla wszystkich chętnych, jednak liczba miejsc będzie na nie ograniczona (nie więcej niż 25 osób). Zapisy na warsztaty rozpoczną się w lutym lub marcu.

    Poza warsztatami, wykładami gościnnymi oraz sesjami, w których zostaną zaprezentowane wyniki badań, planowane są również wycieczki w najciekawsze miejsca Pomorza Środkowego (Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” i Słowiński Park Narodowy) oraz zwiedzanie wybranych zakątków Słupska.

    Kolejny komunikat – zawierający informacje bardziej szczegółowe – pojawi się zapewne w lutym 2020 r.

Kontakt: konrad.wisniewski@apsl.edu.plwisniewski@apsl.edu.pl

Znajdziesz nas tutaj