Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło

Kalendarz wydarzeń

Zaproszenie  na XI HUMANISTYCZNY WIATR OD MORZA. Ogólnopolską Konferencję Naukową DEFORMACJA - BRZYDOTA –  ODMIENNOŚĆ. Literatura-język-kultura-dyd...

Zaproszenie na XI HUMANISTYCZNY WIATR OD MORZA. Ogólnopolską Konferencję Naukową DEFORMACJA - BRZYDOTA – ODMIENNOŚĆ. Literatura-język-kultura-dyd...

AKADEMIA POMORSKA i INSTYTUT POLONISTYKI zapraszają na XI HUMANISTYCZNY WIATR OD MORZA. Ogólnopolską Konferencję Naukową DEFORMACJA - BRZYDOTA – ODMIENNOŚĆ. Literatura-język-kultura-dydaktyka. USTKA 6-8 CZERWCA 2019 r.

OPŁATA OGÓŁEM 590 zł

Opłata z jednym noclegiem 470 złotych

NR KONTA : 

02 1240 3770 1111 0000 4068 0617 subkonto: 500 - konferencja „Odmienność”

Opłata obejmuje:

materiały konferencyjne

 koszt publikacji

noclegi w luksusowym hotelu z wyżywieniem 

uroczystą jubileuszową kolację

udział w imprezach towarzyszących

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich dotychczasowych uczestników usteckich konferencji oraz wszystkich tych, którzy chcieliby do nich dołączyć.

Konferencja odbędzie się tradycyjnie w Ustce, w hotelu Rejs. W ramach opłaty uczestnikom konferencji proponujemy: obrady w niepowtarzalnej naukowej atmosferze, 2 noclegi, wyżywienie i uroczystą kolację w pięknym luksusowym hotelu w nadmorskim kurorcie oraz dodatkowe atrakcje. Po każdej konferencji wydajemy w ciągu roku  publikację.

Proponuję rozważyć następujące zagadnienia:

W literaturze i kulturze – mitologia, apokryfy, wątki mityczne i religijne w literaturze polskiej, świat baśni, podania i legendy,  tradycja a  reklama, kultura masowa, aksjologia -  inność, odmienność, obcość w przestrzeni różnych kultur, nowe spojrzenie na ich wymiar w przestrzeni społecznej, w kulturze ludowej.

W języku - frazeologia, formy wypowiedzi, idiomy, obecność tematyki w mediach, reklamach, dialektach i gwarach, język potoczny.

W sztuce – w sztuce ikonicznej, sztuka współczesna a tabu, przekraczanie granic, film i sztuki teatralne, piosenka, muzyka.

W filozofii  - problem odmienności, brzydoty inności w różnych aspektach filozoficznych na przestrzeni dziejów.

W dydaktyce – różnorodne aspekty rozważań literackich, językowych, kulturowych i wychowawczych w odniesieniu do wyżej proponowanej tematyki, problematyka tolerancji.

Poza proponowanym zakresem rozważań bardzo chętnie przyjmiemy inne propozycje wystąpień.

Tegoroczna konferencja będzie odbywała się w ramach obchodów  50- lecia Uczelni.

Adres organizatora konferencji:

dr Grażyna Różańska

Instytut Polonistyki Akademii Pomorskiej

ul. Arciszewskiego 22a

76-200 Słupsk

Znajdziesz nas tutaj