Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło

Kalendarz wydarzeń

Zaproszenie na spotkanie Klubu Obieżyświata

Zaproszenie na spotkanie Klubu Obieżyświata

Instytut Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Polskie Towarzystwo Geograficzne Oddział w Słupsku zapraszają do wzięcia udziału w 110. spotkaniu Klubu Obieżyświata.

        Gościem spotkania będzie dr Paweł Nieczuja-Ostrowski, adiunkt w Instytucie Historii i Politologii w Akademii Pomorskiej w Słupsku, który naukowo zajmuje się współczesną Armenią i ormiańską diasporą. Pierwszy raz odwiedził Armenię w 2001 roku. Od tego czasu podróżował do niej jeszcze kilkukrotnie, m.in. w 2017 roku był obserwatorem w ramach Misji Obserwacyjnej OBWE wyborów parlamentarnych w Armenii. Jest prezesem zarządu stowarzyszenia naukowego – Instytut Badań Ormiańskich.

        Jest autorem książki „Ormianie w Polsce. Przeszłość i teraźniejszość” (Toruń 2011) oraz redaktorem naukowym książki „Armenia – dziedzictwo a współczesne kierunki przemian kulturowo-cywilizacyjnych” (Poznań 2016).

       Spotkanie odbędzie się 6 marca 2019 r. (środa) o godzinie 17.00 w auli Instytutu Neofilologii AP przy ul. Słowiańskiej 8 w Słupsku. Wystąpienie zatytułowane jest: „Armenia. Podróże do kamiennego ogrodu”.

image alt text

 

Znajdziesz nas tutaj