Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło

Kalendarz wydarzeń

Zaproszenie na III Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” 2019

Zaproszenie na III Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” 2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” 2019, który odbędzie się 16 czerwca br. w Parku kultury, Sportu i Rekreacji w Słupsku.

Głównym organizatorem Festiwalu jest Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku - przy wsparciu powiatu słupskiego i miasta Słupska oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje 2019.  Impreza skierowana jest do wszystkich zainteresowanych, bez żadnych ograniczeń, w tym do: mieszkańców powiatu słupskiego i Słupska, Kaszubów, przedstawicieli mniejszości ukraińskiej i niemieckiej zamieszkujących ziemię słupską oraz turystów wypoczywających nad Bałtykiem, zwłaszcza w pobliskiej Ustce. Wstęp na prezentacje festiwalowe jest wolny.
Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” ma za zadanie kultywowanie i upowszechnianie dorobku niematerialnego dziedzictwa kulturowego polskiej wsi, propagowanie tradycji ludowych i folkloru. Jego głównym celem jest prezentacja i ocena dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych biorących udział w imprezie. Zamiarem organizatorów jest kolejne przybliżanie szerokiej grupie odbiorców piękna zawartego w śpiewie, tańcu i muzyce ludowej oraz stworzenie zespołom uczestniczącym w Festiwalu płaszczyzny do konfrontacji dokonań artystycznych, wymiany doświadczeń i integracji.
W ramach wydarzenia oprócz prezentacji scenicznych zorganizowane zostaną także inne przedsięwzięcia, w tym kiermasz kół gospodyń wiejskich powiatu słupskiego z wyrobami kuchni regionalnej, prezentacje twórczości: rzeźbiarzy, malarzy i rękodzielników ludowych oraz warsztaty rzeźbiarstwa, kowalskie, ceramiczne, wikliniarskie i inne. Festiwal poprzedzi msza święta w kościele Mariackim w Słupsku o godz. 10:00 z udziałem zespołów folklorystycznych zaproszonych do uczestnictwa w imprezie. Następnie barwny korowód przemaszeruje ulicami miasta – obok Herbaciarni, z towarzyszeniem orkiestry dętej,  do Parku Kultury, Sportu i Rekreacji w Słupsku, gdzie w godz. od 11:30 do 17:00 przeprowadzone zostaną prezentacje festiwalowe. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

 

Znajdziesz nas tutaj