Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło

Kalendarz wydarzeń

Zaproszenie do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę - "Niepodległa do hymnu"

Zaproszenie do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę - "Niepodległa do hymnu"

11 listopada 2018 roku w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe Polacy będą śpiewać hymn państwowy.

 Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu zachęcamy do umieszczenia zdjęć i filmików w mediach społecznościowych z  hasztagiem #niepodlegladohymnu.

https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-dolacz-do-akcji/

           Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

             „Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka. Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy najważniejsze święto i jedyny taki jubileusz w naszym życiu! Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania. Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

          Zachęcamy instytucje państwowe i samorządowe, organizacje społeczne, szkoły, chóry i wszystkich, którzy tylko mają ochotę do włączenia się do akcji. Prosimy o zarezerwowanie w trakcie oficjalnych uroczystości 11 listopada kilku minut w samo południe, by wspólnie odśpiewać hymn. 

 

 

Znajdziesz nas tutaj