Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło

Kalendarz wydarzeń

Zapraszamy na słupski czwarty wieczór startupowy

Zapraszamy na słupski czwarty wieczór startupowy

Czwarty słupski wieczór startupowy odbędzie się 19 listopada br. o godz. 18.00 w Browarii przy ul. Jedności Narodowej 4/5 w Słupsku (wejście przez Hotel Staromiejski).

           Umysł człowieka twórczego to potężne źródło, a jego własność intelektualna może być niemałą wartością. O ile jednak prawo własności materialnej można ustalić bardzo łatwo – wystarczy np. dowód rejestracyjny pojazdu lub akt własności nieruchomości – to już w przypadku własności umysłowej trudno jest definitywnie stwierdzić i udowodnić, kto jest autorem konkretnego dzieła. O tym, jak to ustalić oraz jak ważna jest etyka biznesu, która zajmuje się analizą ekonomiczną oraz refleksją nad etycznym wymiarem biznesu – dowiemy się na kolejnym spotkaniu poświęconym startupom.

              Podczas spotkania pt. „Startupowa etyka i prawa autorskie” odpowiemy m.in. na pytania:

- Etyka w biznesie – balast, czy wartość?

- Etyka a polityczna poprawność – fakty i mity, otoczenie formalne,

- Co to jest (nie)uczciwa konkurencja?

- Promowanie oferty startupu a rzetelna informacja dla klientów.

-  Prawa autorskie, własność intelektualna – czym są i kiedy powstają?

- Jak zabezpieczać swoje pomysły przed kradzieżą?

- Jak zgodnie z prawem korzystać z pomysłów innych ludzi?

- Jak dzielić się własnymi pomysłami?

Zaproszeni goście:

Angelika Krawczyk - Warszawa, MIT Enterprise Forum Poland, Project Startup

Mikołaj Franas - Gdańsk, Radca prawny, Aval Consult

Arkadiusz Jastrzębski - Słupsk, wp.pl, gryf24.pl

             Celem spotkań, organizowanych w nieformalnej atmosferze jest przekazanie wiedzy i doświadczeń dotyczących początkowych faz planowania i prowadzenia biznesu oraz umożliwienie nawiązania wartościowych kontaktów „na starcie”.

        „Startuj w Słupsku” to projekt realizowany z inicjatywy Miasta Słupska we współpracy z firmą Witkac Sp. z o. o. oraz Witaj świecie! Sp. z o. o.

        Ponadto w ramach projektu:                           cykl pięciu otwartych spotkań pt. „Słupskie Wieczory Startupowe”W każdym ze spotkań wezmą udział ekspertki i eksperci z praktycznym doświadczeniem w różnych dziedzinach prowadzenia biznesu. Celem spotkań, organizowanych w nieformalnej atmosferze jest przekazanie wiedzy i doświadczeń dotyczących początkowych faz planowania i prowadzenia biznesu oraz umożliwienie nawiązania wartościowych kontaktów „na starcie”.

– Szkoła programowania JavascriptIntensywny, 80 godzinny kurs programowania w jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się języków programowania aplikacji webowych. Do udziału w szkoleniu zaproszonych zostanie 15 osób. Zajęcia poprowadzą praktycy na co dzień realizujący projekty w firmach Witkac oraz Infocity.

– Konkurs na najlepszy pomysł na biznes – nagroda 3000 złPomysły będą zbierane podczas spotkań, szkoły programowania oraz niezależnie (maile, spotkania) do końca listopada br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas gali finałowej zaplanowanej na grudzień 2018 r.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy! 

Zgłoszenia oraz pytania o wydarzeniu proszę kierować na adres e-mail: startuj@witkac.pl lub telefonicznie: 515 864 944

Znajdziesz nas tutaj