Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło

Kalendarz wydarzeń

Zapraszamy - Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk

Zapraszamy - Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk

Zapraszamy: Plener Fotograficzny - Inwentaryzacja Głobino  27.10.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk zaprasza miłośników fotografowania na kolejny plener fotograficzny z cyklu Inwentaryzacje.  W dniu 27 października (sobota) o godz. 09:00 spotykamy się pod szkołą podstawową w Głobinie.
Zajęcia umuzykalniające dla dzieci  10.11
Spotkania umuzykalniające skierowane są do dzieci w wieku 4-8 lat. Pierwsze zajęcia odbędą się 10.11.2018 r. (sobota) godz.10.00 - Lądowisko Kultury w Redzikowie. Koszt udziału wynosi 10 zł. Prowadzone zajęcia mają na celu rozbudzenie wrażliwości muzycznej i estetycznej dzieci, rozwijanie zamiłowania do śpiewu, muzyki, tańca.
 EtnoBaltica - Festiwal Tradycji Ludowych  09.11 i 10.11 
EtnoBaltica to dwudniowy przegląd twórczości ludowej Pomorza, który odbędzie się w dniach 9-10 listopada w Swołowie. W programie imprezy przewidziano otwarcie wystawy prezentującej dorobek lokalnych rękodzielników i twórców. Pierwszego dnia na scenie zaprezentują się w dowolnej formie artystycznej przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich. Drugi dzień natomiast będzie konkursem, w którym wezmą udział zespoły ludowe z całego Pomorza. Naszym głównym celem jest promowanie i wspieranie oddolnego ruchu ludowego oraz pielęgnowanie wiejskich tradycji na Pomorzu. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół Bum Bum Orkestar.  Miejsce: Muzeum Kultury Ludowej Pomorza  Sobota 10.11.2018 r. 
Stulecie Niepodległości w Gminie Słupsk / Koncert  11.11  
Podczas koncertu z okazji Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zabrzmi muzyka Feliksa Nowowiejskiego, Jerzego Matuszkiewicza,Mieczysława Słobódzkiego oraz pieśni patriotyczne i ludowe. Na jednej estradzie wystąpi Słupska Sinfonietta pod batutą Macieja Banachowskiego oraz wszystkie zespoły muzyczne działające przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk. Program:
12:00 - Kościół św. Antoniego Padewskiego / Msza Święta 

13:30 - Hala widowiskowo - sportowa w Jezierzycach / Koncert

Znajdziesz nas tutaj