Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło

Kalendarz wydarzeń

„Kaszubskie kolędy i pastorałki z Witosławą Frankowską” / „Kaszëbsczé kòlãdë i pastorałczi z Witosławą Frankòwską

„Kaszubskie kolędy i pastorałki z Witosławą Frankowską” / „Kaszëbsczé kòlãdë i pastorałczi z Witosławą Frankòwską

SŁUPSKIE CENTRUM KULTURY KASZUB zaprasza na cykl kulturalny pt. CZYTANIE KASZUB - CZËTANIÉ KASZËB. Tytuł piątego spotkania brzmi: Kaszubskie kolędy i pastorałki z Witosławą Frankowską

/Kaszëbsczé kòlãdë i pastorałczi z Witosławą Frankòwską. Spotkanie odbędzie się 5 stycznia 2019 r. (sobota) o godz. 16:00 w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku, Sala Rycerska. Moderatorem spotkania będzie dr hab. Adela Kuik-Kalinowska, prof. AP.

    Witosława Frankowska – muzyk kameralista, etnomuzykolog, pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wychowana w rodzinie o długoletnich tradycjach kaszubskich i muzycznych, łączy działalność artystyczno-naukową z popularyzacją muzyki dawnej i regionalnej. Jako ceniony realizator basso continuo koncertowała w całej Europie. Współpracuje z wieloma wybitnymi solistami, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Polskim Chórem Kameralnym, Orkiestrą Kameralną „Progress”, Elbląską Orkiestrą Kameralną. Komponuje, opracowuje utwory ludowe i regionalne, jest autorką monografii Kolędowanie na Kaszubach, Dzieje kolęd na Pomorzu od XVI do XXI wieku (2015). Pod jej redakcją ukazał się leksykon Muzyka Kaszub. Materiały encyklopedyczne (2005), zbiór Melodie z Kaszub (2014), Kaszubski śpiewnik domowy (2014),Kaszubski śpiewnik bożonarodzeniowy (2015), Kaszubski śpiewnik szkolny (2016). Związana z Wejherowem, gdzie od 16 lat prowadzi cieszący się dużą popularnością cykl koncertów „Spotkania z muzyką Kaszub” w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Pozyskała dla twórczości Pomorza wielu znamienitych interpretatorów, dokonała szeregu nagrań archiwalnych dla radia i telewizji, uczestniczyła w wydaniu szeregu płyt z kręgu muzyki dawnej oraz muzyki regionalnej. Wespół z Aleksandrą Kucharską-Szefler nagrała dwupłytowy albumKaszuby w pieśni artystycznej (2015), dokumentujący dzieje inspiracji muzyką Pomorza w liryce wokalnej. Laureatka Medalu Stolema (2006).

Znajdziesz nas tutaj