Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło

Kalendarz wydarzeń

Gratulacje

Gratulacje

Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Rzeczpospolita Niepodległa – od idei do urzeczywistnia” zrealizowana w ramach IV Słupskiego Festiwalu Historycznego

               zorganizowanego przez Koło Naukowe Historyków działające przy Instytucie Historii i Politologii Akademii Pomorskiej zakwalifikował się w dwóch kategoriach do 8. edycji prestiżowego konkursu StRuNa 2018. Konkurs realizowany jest podczas Kongresu IKONA 2018 „Nowe Wyzwania”, który odbędzie się, 16, 17 i 18 listopada 2018 r. w budynkach stołecznych uczelni (UW i ASP) w Warszawie. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w szkoleniach, panelach dyskusyjnych i prezentacji najważniejszych osiągnięć ruchu naukowego z okresu 1 października 2017 – 30 września 2018 roku. Organizatorami wydarzenia jest Fundusz Pomocy Studentom oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

          Historycy z Akademii Pomorskiej w kategorii Projekt Roku 2018 będą rywalizować z 19 kołami i ich projektami z całej Polski, a w kategorii Konferencja Roku 2018 będą walczyć z 5 kołami naukowymi i ich konferencjami w WIELKIM FINALE konkursu StRuNa 2018. Należy podkreślić, że są to najlepsze projekty i konferencje zrealizowane w całej Polsce przez organizacje studenckie i doktoranckie w roku akademickim 2017/2018, a wśród nich jest projekt zrealizowany przez młodych naukowców z Akademii Pomorskiej Słupsku. Podczas drugiego etapu konkursu, czyli występu na scenie, bezpośrednio przed jury konkursu (wykładowcami akademickimi, członkami organizacji pozarządowych, dziennikarzami i byłymi członkami kół naukowych) Historycy będą musi zaprezentować swój projekt, ale  w sposób zrozumiały dla filozofów, chemików, fizyków, czy innych przedstawicieli dziedzin naukowych.

            Zachęcamy do trzymania kciuków za Koło Naukowe Historyków Akademii Pomorskiej i ich projekt!

 

Znajdziesz nas tutaj