Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło

Kalendarz wydarzeń

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych w Słupsku

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych w Słupsku

Dr Rafał Kuligowski z Katedry Administracji i Socjologii naszej Uczelni zaprasza do udziału w EUROPEJSKIM KONGRESIE RAD MŁODZIEŻOWYCH, który odbędzie się w dniach 27-28.03.2019 roku.

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, we współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego w Polsce, Słupskim Instytutem ds. Młodzieży, Fundacją Civis Polonus, Punktami Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce oraz siecią Team Europe zapraszają młodzież działającą w radach młodzieżowych do udziału w Europejskim Kongresie!

Celem organizowanego przedsięwzięcia jest zwiększenie wiedzy wśród uczestników o instytucjach Unii Europejskiej, wsparcie działań profrekwencyjnych w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w maju 2019 roku.

       Projekt składa się z dwóch części:

  1. Europejskiego Kongresu Rad Młodzieżowych w Słupsku, który odbędzie się dniach 27 – 29 marca 2019 roku;
  2. działań profrekwencyjnych organizowanych przez uczestników Kongresu w swoich miejscowościach (konkurs).

Podczas Kongresu zorganizowane zostaną trzy bloki warsztatowe – ich uczestnicy będą mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. organizacji wydarzeń, współpracy z mediami, wystąpień publicznych czy informowania o Unii Europejskiej. Udział w każdym z bloków zostanie potwierdzony przez organizatorów zaświadczeniem.

Poza warsztatami organizatorzy przygotują sesje plenarne z udziałem wszystkich przedstawicieli rad młodzieżowych, podczas których uczestnicy dowiedzą się więcej o wyborach i roli Parlamentu Europejskiego oraz o możliwości współpracy z sieciami informacyjnymi Unii Europejskiej działającymi w Polsce.

http://bit.ly/KongresMlodziezyRejestracja

W Kongresie mogą wziąć udział przedstawiciele rad młodzieżowych, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy do 8 marca 2019 roku dostępny pod linkiem: tuUwaga, liczy się kolejność zgłoszeń!

Znajdziesz nas tutaj