Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło

Kalendarz wydarzeń

Zaproszenie na wykład dra hab. Daniela Kalinowskiego, prof. AP z Instytutu Polonistyki naszej Uczelni

Zaproszenie na wykład dra hab. Daniela Kalinowskiego, prof. AP z Instytutu Polonistyki naszej Uczelni

Od sierpnia do października 2018 trwa cykl wydarzeń kulturalnych organizowanych w wielu miejscowościach Pomorza Zachodniego w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa

To już piętnasta edycja tego przedsięwzięcia. Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa to część największego projektu społeczno-edukacyjnego w Europie, jakim są Europejskie Dni Dziedzictwa. Tegoroczne hasło to „Sąsiedztwo”, które ma być zachętą do poszukiwania podobieństw i różnic w losach społeczności i dziedzictwa kulturowego Pomorza Zachodniego. Hasło nawiązuje wprost do wieloaspektowych tradycji kulturowych związanych z tworzeniem i funkcjonowaniem społeczeństwa naszego regionu, w tym również budowaniem i obroną państwowości polskiej. Tym samym problematyka wydarzeń wpleciona będzie w obchody stulecia odzyskania państwowości Polski i w hasło Europejskich Dni Dziedzictwa „Niepodległa dla wszystkich”. Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa będą również naszym wspólnym wkładem w obchody Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Zadaniem ZDD jest propagowanie dialogu międzykulturowego i wzmocnienie identyfikacji społecznej z lokalną i ogólnopolską spuścizną kulturową i historyczną. Dzięki pamięci trwać będą: polska państwowość, kultura, tradycja, ale też i lokalna tożsamość zachodniopomorska.

            W nawiązaniu do tegorocznego hasła, Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Urzędem Miejskim w Sławnie zaprasza 18 września 2018 roku o godz. 11:00 do sali konferencyjnej sławieńskiego ratusza na wykład prof. AP w Słupsku, dr hab. Daniela Kalinowskiego pt. "Sąsiedztwo". Ponadto tego dnia rozstrzygnięty zostanie Wielki Wakacyjny Konkurs Plastyczno-Fotograficzny „Krajobrazy Niepodległej” oraz nastąpi otwarcie wystawy mundurów kombatanckich z powiatu sławieńskiego, zorganizowanej przez Joannę i Zbigniewa Kluszczyńskich.

 

Znajdziesz nas tutaj