Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło

Kalendarz wydarzeń

Zaproszenie na spotkanie w ramach Słupskich Czwartków Literackich

Zaproszenie na spotkanie w ramach Słupskich Czwartków Literackich

Instytut Polonistyki Akademii Pomorskiej w Słupsku wspólnie z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Fundacją PRODIRE i Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich Oddział Gdańsk zaprasza na ósme spotkanie w cyklu Słupskich Czwartków Literackich 22.02.2018 r., godz. 17.00, Sala Rycerska w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku

Gościem VIII Słupskiego Czwartku Literackiego będzie Zdzisław Drzewiecki. Tematem spotkania będzie najnowszy tomik jego wierszy pt. W bielszą stronę dni (2017). 
Zdzisław Drzewiecki urodził się w 1959 r. w Strzelcach Opolskich, literacko dojrzewał w Słupsku, gdzie ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną na kierunku filologia polska. Od trzydziestu lat mieszka i tworzy w Białym Borze. Pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół im. Oskara Langego. Poeta, animator kultury, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddział Gdańsk. Laureat wielu uznanych ogólnopolskich konkursów literackich. Swoje utwory publikował w takich periodykach literackich, jak „Poezja”, „Nowy wyraz”, „Tygodnik kulturalny”, „Regiony”, „Okolice Poetów”, „Migotania i Przejaśnienia” oraz wielu antologiach poetyckich. Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Tomik „W bielszą stronę dni” jest siódmą indywidualną książką poetycką w dorobku Autora. Spotkanie z poetą wzbogaci koncert młodych artystów.

Znajdziesz nas tutaj