Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki
Wybory
2020
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło

Kalendarz wydarzeń

Zaproszenie na spotkanie w ramach "Historycznych Czwartków"

Zaproszenie na spotkanie w ramach "Historycznych Czwartków"

Temat spotkania: "Pomorskie i słupskie losy powstańców listopadowych" 11 października 2018 o godz. 18:00 GALERIA KAMERALNA ul. Partyzantów 31 a w Słupsku

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na kolejny z cyklu HISTORYCZNY CZWARTEK. Najbliższe spotkanie będzie kontynuacją i rozszerzeniem tematu z ostatniego HISTORYCZNEGO CZWARTKU, który odbył się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Temat poświęcony zostanie polskim powstańcom listopadowym, którzy po klęsce powstania listopadowego 1830-1831 znaleźli się w Słupsku i na Pomorzu.

Prowadzenie: Tomasz Częścik. Gośćmi specjalnymi będą: Marcin Barnowski oraz dr Tomasz Katafiasz, Prezes Słupskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. 

          Partnerem SŁUPSKICH HISTORYCZNYCH CZWARTKÓW jest Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Koło Naukowe Historyków Akademii Pomorskiej.

        „Historyczne czwartki” to spotkania otwarte, na które może przyjść każdy i na które każdy może przynieść pamiątki i inne przedmioty z przeszłości, znajdowane na strychach, w szafach i innych, czasami niespodziewanych miejscach. Za każdym, nawet banalnym przedmiotem, może kryć się niebanalna historia. Spotykamy się w każdy pierwszy czwartek miesiąca w Słupsku (Baszta Czarownic lub Galeria Kameralna) oraz w każdy ostatni czwartek miesiąca w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

      Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego. Zapraszamy!

Znajdziesz nas tutaj