KDN - Konstytucja Dla Nauki Jubileusz 50 lecia Akademii Pomorskiej w Słupsku Godło
IX Zjazd Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego

W dniach 19-22.09.2018 roku odbył się IX Zjazd Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego

oraz konferencja naukowa pod tytułem „Drzewa i krzewy w rekultywacji" w Wirtach i Ustce - oba wydarzenia były zorganizowane przez  Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, Katedrę Meteorologii i Kształtowania Terenów Zieleni ZUT w Szczecinie oraz Zakład Botaniki i Ochrony Przyrody Akademii Pomorskiej w Słupsku. W Zjeździe uczestniczyło 90 osób reprezentujących gospodarstwa sadownicze, szkółki drzew i krzewów, pracownie przyrodnicze, ogrody botaniczne w Gołubiu, Poznaniu i Powsinie; Nadleśnictwa Kościerzyna, Kaliska, Szczecinek i Zielona Góra oraz uczelnie: Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i Akademię Pomorską w Słupsku.

Miło nam poinformować, że wiceprezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego został dr hab. Zbigniew Sobisz prof. AP, a Redaktorem Wydawnictw dr Mariola Truchan z Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska naszej Uczelni. Serdecznie  Państwu gratulujemy!